10 lat minęło! Teatralny jubileusz.

Sztuką Herberta Bergera „Nie strój zdobi nieboszczyka”  Amatorski Teatr „Święty spokój” zainaugurował 10 – lecie swojego istnienia. Wyreżyserowany przez Bożenę Jop i Tomasza Andzela spektakl jest doskonałą satyrą na ludzką chciwość. Dwójka głównych bohaterów to Monika i Krzysztof. I Pani Radczyni, która jest zamożna. I nieroztropnie umiera w nieodpowiednim momencie. A tak wygodnie żyło się koło niej i trochę jej kosztem. Bez Pani Radczyni świat się przewraca. Jest na to sposób. Zmartwychwstanie. I zaczyna się wpierw psychodrama, a natychmiast potem – horror. Atmosferę spektaklu dopełniła  autorska muzyka napisana i  wykonana na żywo przez duet „Inula”.  Duet Inula tworzy małżeństwo Małgorzata Wilczyńska-Mazur oraz Grzegorz Mazur z Kosowic.

Spektakl odbył się 17 marca 2024 r. o godz.17:00 w niedzielne popołudnie w Sali widowiskowej w Domu Kultury w Rudkach. Jubileuszowy wieczór zgromadził sympatyków teatru, wśród których byli przedstawiciele władz samorządu, przedstawiciele organizacji pozarządowych, bliscy i przyjaciele członków teatru.

Sala była pełna, co świadczy o tym, że teatr ma liczne grono sympatyków.

Po spektaklu posypały się życzenia i podziękowania dla zespołu teatralnego.

Niespodzianką przygotowaną przez teatr był również spontaniczny występ z wierszem napisanym specjalnie na jubileusz przez Bożenę Jop, która w zabawny sposób przedstawiła wszystkie osiągnięcia  grupy i pokazała charaktery poszczególnych członków teatru.

Na zakończenie w holu dla wszystkich gości przygotowano poczęstunek, rozmawiano o teatrze, wspominano minione lata, w szczególności początki działalności teatru i jego rozwój. Teatr częstował również wszystkich tortem urodzinowym  otrzymanym od Stowarzyszenia Zdrowy Człowiek „Emeryk”.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP 3 Kielce, Radio Kielce oraz Radio Rekord.

Spektakl powstał dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy w Nowej Słupi przy wsparciu Stowarzyszenia Zdrowy Człowiek „Emeryk”.

Teatr składa również serdeczne podziękowania dla KGW „Modrzewianki” , KGW „Chełmowianie” za przygotowanie słodkiego poczęstunku oraz właścicielowi Delikatesów Centrum za przekazanie soków i wody.

Galeria zdjęć

10 lat minęło! Teatralny jubileusz. 16 10 lat minęło! Teatralny jubileusz. 15 10 lat minęło! Teatralny jubileusz. 14 10 lat minęło! Teatralny jubileusz. 13 10 lat minęło! Teatralny jubileusz. 12 10 lat minęło! Teatralny jubileusz. 11 10 lat minęło! Teatralny jubileusz. 10 10 lat minęło! Teatralny jubileusz. 9 10 lat minęło! Teatralny jubileusz. 8 10 lat minęło! Teatralny jubileusz. 7 10 lat minęło! Teatralny jubileusz. 6 10 lat minęło! Teatralny jubileusz. 5 10 lat minęło! Teatralny jubileusz. 4 10 lat minęło! Teatralny jubileusz. 3 10 lat minęło! Teatralny jubileusz. 2 10 lat minęło! Teatralny jubileusz. 1
czytano: 990 razy
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności