Dom Opata w Nowej Słupi odzyska dawny blask. Kolejne dofinansowania dla Gminy Nowa Słupia.

Ogłoszono wyniki drugiego naboru Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.  

Założeniem Rządowego Programu Odbudowy Zabytków jest wsparcie samorządów w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach obiektów zabytkowych, a tym samym poprawa ich stanu oraz zabezpieczenie przed degradacją i niszczeniem.

Miasto Nowa Słupia w drugim naborze Rządowego Programu Odbudowy Zabytków   otrzymało 392 tys. zł na renowację Domu Opata w Nowej Słupi. Należy  wspomnieć, że już w pierwszym naborze gmina otrzymała 500 tys.zł.

W ramach przyznanych środków wykonane zostaną prace wymiany poszycia dachowego, utrzymanego w charakterze istniejącego gontu drewnianego oraz instalacja odgromowa, a także przeprowadzone zostaną prace renowacyjne zewnętrznej elewacji budynku.

Ponadto wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa oraz przeprowadzona renowacja drewnianych elementów budynku. 

Aktualnie trwa budowa tarasu widokowego i schodów terenowych. Zakończenie prac planowane jest w 2024 roku. 

czytano: 2635 razy
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności