Gmina Nowa Słupia wśród LIDERÓW w pozyskiwaniu środków unijnych

Z okazji dwudziestolecia obecności Polski w UE czasopismo samorządowe Wspólnota  zestawiło wielkość wykorzystanych środków z całego tego okresu obecności Polski w Unii Europejskiej (2004–2024).  

Z wielką satysfakcją informujemy, że Gmina Nowa Słupia zajęła w rankingu na szczeblu województwa świętokrzyskiego 4 miejsce, a wśród 680 polskich miasteczek Nowa Słupia uplasowała się na miejscu 21.  Należy podkreślić również, że Gmina Nowa Słupia  jest  w gronie sześciu świętokrzyskich gmin, które przekroczyły 8 tysięcy złotych pozyskanych środków europejskich na jednego mieszkańca.

- Dzięki środkom unijnym udało nam się zrealizować szereg inwestycji, które znacząco poprawiły komfort życia mieszkańców i wizerunek gminy. Zmodernizowaliśmy drogi, sieci wodociągowo-kanalizacyjne, szkoły, rozwijaliśmy infrastrukturę kulturalną i sportową, oraz inwestycje turystyczne. Każdy projekt był przygotowywany z myślą o przyszłości Miasta i Gminy Nowa Słupia i jego mieszkańców.

To potwierdzenie, że minione 20 lat, w których mogliśmy korzystać ze środków unijnych, wykorzystaliśmy w sposób odpowiedzialny i skuteczny. Ten sukces to efekt doskonałej współpracy pomiędzy Urzędem Miasta i Gminy a Radą Miejską oraz zaangażowania i profesjonalizmu wszystkich pracowników urzędu, za co składam serdeczne podziękowania – podsumowuje  Burmistrz Andrzej Gąsior

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/te-swietokrzyskie-miasta-i-gminy-w-ciagu-20-lat-pozyskaly-najwiecej-unijnych-pieniedzy-jedna-z-nich-bije-pozostale-na-glowe/ar/c3p2-28172739

 

czytano: 499 razy
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności