Powstaną nowe żłobki samorządowe w Gminie ! Umowa podpisana.

W dniu 16.07.2025 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Nowej Słupi, zostały podpisane dwie umowy na realizację zadań polegających na dostosowaniu pomieszczeń Przedszkola w Rudkach oraz pomieszczeń Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi na potrzeby żłobka.

Łącznie w naszej gminie powstanie 16 nowych miejsc żłobkowych dla dzieci do lat 3.

Dzięki zaplanowanym pracom budowlanym oraz dostosowaniu infrastruktury towarzyszącej wkrótce powstaną nowoczesne i bezpieczne pomieszczenia, które spełnią wszystkie obowiązujące standardy i wymogi bezpieczeństwa.

Podpisanie umów stanowi niezwykle ważny krok w procesie tworzenia nowych miejsc przyjaznych najmłodszym mieszkańcom naszej gminy.

Wykonawcą obu zadań została firma MAR-BUD z Wilkowa wyłoniona w drodze postępowania przetargowego. Koszt realizacji obu inwestycji wynosi -  697 951,02 zł brutto.

Prace związane z dostosowaniem pomieszczeń rozpoczną się w najbliższych dniach i potrwają do listopada.

Dla w/w inwestycji zostało przyznane dofinansowanie z programu Maluch+ 2022-2029, które wspiera samorząd w rozwijaniu infrastruktury żłobkowej i zwiększeniu dostępności opieki nad najmłodszymi dziećmi.

kpo 

czytano: 775 razy
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności