Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej III kadencji w Nowej Słupi

Wczoraj w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Nowej Słupi odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej III kadencji. Wydarzenie to było ważnym krokiem w rozpoczęciu działalności nowo wybranych młodych radnych, którzy przez najbliższy czas będą reprezentować głos młodzieży w samorządzie.

Obrady do momentu wyboru prezydium prowadził Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Słupi,  Zdzisław Dudzic, który powitał zgromadzonych oraz podkreślił znaczenie aktywnego udziału młodzieży w życiu publicznym gminy.

W sesji uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. Piotr Sepioło Radny Powiatu Kieleckiego. Andrzej Gąsior Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia, Grzegorz Marczewski Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Agnieszka Lewandowska  Sekretarz Gminy, oraz Krystyna Sielicka Radna Rady Miejskiej. Obecność przedstawicieli władz samorządowych podkreśliła rangę wydarzenia oraz wsparcie, jakim młodzieżowa rada jest otaczana.

Jednym z kluczowych punktów obrad był wybór prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej. W głosowaniu tajnym radni zdecydowali, że Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej został Kajetan Pawlik. Na stanowiska Wiceprzewodniczących wybrano Kaję Kończak  oraz Adama Grzegorczyka , natomiast funkcję Sekretarza powierzono Bartoszowi Dwojewskiemu.

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia, gratulując wyboru nowemu prezydium, podkreślił znaczenie zaangażowania młodzieży w sprawy lokalne:

Młodzieżowa Rada Miejska to przestrzeń do nauki samorządności i odpowiedzialności. Wierzę, że będziecie aktywnie uczestniczyć w życiu gminy i wnosić świeże spojrzenie na wiele spraw.

Z kolei Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Słupi, Zdzisław Dudzic, zwracając się do młodych radnych, zaznaczył:

Powołanie kolejnej kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej to dowód na to, że głos młodego pokolenia jest dla nas ważny. Życzę Wam owocnej pracy, odwagi w podejmowaniu inicjatyw oraz satysfakcji z działalności na rzecz lokalnej społeczności.

Młodzi Radni mieli możliwość czerpania wiedzy i doświadczenia od Radnego Rady Powiatu Piotra Sepioło. Podczas sesji młodzież mogła poznać praktyczne aspekty pracy w samorządzie, dowiedzieć się, jak wygląda podejmowanie decyzji na szczeblu powiatowym oraz jak ważna jest aktywność obywatelska. 

Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej III kadencji przebiegła w spokojnej i merytorycznej atmosferze, stanowiąc dobry początek dla dalszej pracy młodych samorządowców.

Opiekunem Młodzieżowej Rady Miejskiej jest Daniel Binkowski – pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Nowej Słupi.

Po zakończonych obradach Radni udali się do Parku Legend gdzie mieli możliwość zwiedzania ścieżki edukacyjnej, zapoznania się z regionalnymi legendami oraz skorzystać z atrakcji.

Galeria zdjęć

Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 20 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 19 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 18 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 17 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 16 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 15 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 14 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 13 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 12 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 11 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 10 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 9 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 8 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 7 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 6 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 5 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 4 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 3 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 2 Młodzieżowa Rada Miejska w Nowej Słupi III kadencja 1
czytano: 691 razy
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności