Pierwszy samochód elektryczny w Gminie Nowa Słupia

Flota samochodów służbowych Urzędu Miasta i Gminy Nowa Słupia  wzbogaciła się o nowe auto – elektryczne OPEL COMBO.  To pierwszy „elektryk”, który został zakupiony na potrzeby samorządu.  Samochód w wersji OPEL COMBO-e CARGO    ma moc  100  kW (136 KM) i zasięg na jednym ładowaniu do 250 km.  

    Samochód można ładować ze zwykłego gniazdka, ze stacji Wallbox,  lub szybkiej ładowarki DC, która pozwala naładować  akumulator nawet do 80% w zaledwie 40 minut.

 „Zielony samochód” OPEL COMBO zastąpił dotychczasowy samochód służbowy używany przez pracowników urzędu, a który ostatnio jest wykorzystywany między innymi do dostarczania pism i faktur dla mieszkańców oraz cateringu do przedszkola w Rudkach.

Samochód został sfinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład: Fundusz Inwestycji Strategicznych.

 

czytano: 1546 razy
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności