Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi

Zachować przeszłość – wychować przyszłość - pod takim hasłem społeczność Szkoły Podstawowej w Starej Słupi świętowała 50-lecie istnienia budynku szkolnego.

24 listopada 2023 roku w naszej szkole zebrali się mieszkańcy Starej Słupi, Pokrzywianki, Jeleniowa, Grzegorzowic oraz zaproszeni goście w osobach: Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Słupia Andrzeja Gąsiora, Wójta Gminy Waśniów Krzysztofa Gajewskiego, Sekretarz Gminy Waśniów Pani Joanny Zajączkowskiej, kierownika Zespołu Obsługi Szkół Gminy Nowa Słupia Anny Karcz, Jarosława Chrobota Prezesa Związku Kombatantów RP i BWP Nowa Słupia, radnej Rady Powiatu Kieleckiego Danuty Żebrowskiej i Agaty Sałaty, radnego wsi Stara Słupia Ryszarda Karpińskiego, sołtysa wsi Stara Słupia Roberta Cieślika, przedstawicieli Rady Sołeckiej Starej Słupi, Członków Komitetu Budowy SP w Starej Słupi Pana Franciszka Przemyskiego i Andrzeja Jopa, przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Nowa Słupia, przedstawicieli Rady Miasta i Gminy Nowa Słupia, seniorów  z klubu seniora „Aktywni”, członkiń KGW „Świętokrzyskie niezapominajki” i „Modrzewianki”, przedstawicieli koła łowieckiego „Góra Chełmowa” w Rudkach, Księdza Stanisława Prokuskiego byłego proboszcza parafii Nowa Słupia pw. Świętego Wawrzyńca, ks. Sylwestra Łąckiego obecnego proboszcza parafii Nowa Słupia, ks. Zbigniewa Kargula proboszcza parafii Grzegorzowice, dyrektorów szkół z terenu gminy Nowa Słupia, Pana Mariusza Kargula, byłej przewodniczącej Rady Rodziców Agnieszki Dziedzic, obecnej przewodniczącej Rady Rodziców Pani Aleksandry Zeliasz, strażaków OSP Stara Słupia, emerytowanych nauczycieli i pracowników obsługi, rodziców, nauczycieli, uczniów, absolwentów i przyjaciół szkoły, aby uroczyście świętować 50-lecie nowego budynku szkoły.

Obchody jubileuszu rozpoczęto dziękczynną Eucharystią koncelebrowaną przez ks. Sylwestra Łąckiego, który wygłosił okolicznościową homilię, ks. Stanisława Prokuskiego i ks. Zbigniewa Kargula. Oprawę liturgiczną Mszy Świętej przygotowała Anna Majzel z Gustawem Jaworskim.

Po zakończeniu mszy św. dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Słupi Andrzej Lauko w prezentacji multimedialnej przedstawił dzieje szkolnictwa, historię powstania budynku szkolnego i dzień obecny szkoły w Starej Słupi. Po wystąpieniu dyrektora przybyli goście złożyli gratulacje i życzenia z okazji jubileuszu. Nad całością rocznicowego programu artystycznego czuwały pani Agata Kargul, pani Sylwia Kaniewska i pani Anna Majzel. Ta część uroczystości przedstawiła różnorodność zainteresowań naszych uczniów i ich umiejętności. Poprzez tematyczne scenki, ukazany został przeszły i teraźniejszy obraz szkoły. Artyści uświetnili uroczystość m.in.: tańcem z szarfami, tańcem „body-sharpe” oraz występami wokalnymi i literackimi. W obchody święta szkoły włączyli się nasi absolwenci z piosenką pt. Szkoła Marzeń”. Wszyscy artyści włożyli wiele serca i umiejętności   w przygotowanie tej podniosłej uroczystości.

Pomysłodawczynią i wykonawczynią zjawiskowej dekoracji jubileuszowej była pani Agata Kargul.

Następnie przybyli goście oglądali wystawę kronik szkolnych, dokumentów także prac plastycznych naszych uczniów („Moja szkoła wczoraj, dziś i jutro”), prac literackich („Opowiem ci o mojej szkole”). W/w prace są owocami konkursów zorganizowanych w celu uczczenia jubileuszu szkoły.

Zwieńczeniem uroczystości było odśpiewanie „Sto lat” i pokrojenie okolicznościowego tortu.

Następnie przybyli goście udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców we współpracy z KGW „Świętokrzyskie niezapominajki”, KGW „Modrzewianki” i Klubem Seniora „Aktywni”.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i darczyńcom za wsparcie materialne, życzenia oraz dobre słowo.

Artykuł pochodzi od SP STARA SŁUPIA.

Galeria zdjęć

Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 73 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 72 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 71 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 70 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 69 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 68 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 67 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 66 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 65 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 64 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 63 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 62 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 61 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 60 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 59 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 58 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 57 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 56 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 55 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 54 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 53 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 52 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 51 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 50 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 49 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 48 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 47 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 46 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 45 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 44 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 43 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 42 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 41 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 40 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 39 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 38 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 37 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 36 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 35 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 34 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 33 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 32 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 31 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 30 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 29 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 28 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 27 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 26 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 25 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 24 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 23 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 22 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 21 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 20 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 19 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 18 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 17 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 16 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 15 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 14 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 13 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 12 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 11 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 10 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 9 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 8 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 7 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 6 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 5 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 4 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 3 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 2 Jublieusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi 1
czytano: 790 razy
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!