Gmina Nowa Słupia wyróżniona na Gali Rankingu Gmin Regionu Świętokrzyskiego.  

Za nami uroczyste ogłoszenie wyników Rankingu Gmin Gór Świętokrzyskich 2023.

Wśród wyróżnionych gmin województwa świętokrzyskiego znalazła się Gmina Nowa Słupia, która została liderem wydatków majątkowych za 2022 r. Do wydatków majątkowych zalicza się wydatki na: inwestycje i zakupy inwestycyjne. 

Ranking już po raz 3 został przygotowany został przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Kielcach. Wyniki rankingu ogłoszono 20 listopada 2023 r., o godzinie 11.00 podczas uroczystej Gali w Kieleckim Centrum Kultury.

Współorganizatorem Rankingu był Urząd Statystyczny w Kielcach. Patronat Honorowy dla Rankingu udzielił Wojewoda Świętokrzyski oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Partnerem Głównym Rankingu był Bank Gospodarstwa Krajowego, Partnerem Biznesowym była Świętokrzyska Grupa przemysłowa INDUSTRIA.

Jest to kolejny ranking, który klasyfikuje naszą gminą na tak wysokiej pozycji. 

W październiku swój ranking ogłosiła "Wspólnota", w której gmina Nowa Słupia  zajęła 21 pierwsze w Polsce i 1 miejsce w województwie świętokrzyskim.

- Inwestycje, w szczególności infrastrukturalne  są jednym z podstawowych warunków rozwoju naszej gminy. Dlatego serdecznie dziękuję : Radnym Rady Miejskiej, Sołtysom oraz Mieszkańcom naszej „Małej Ojczyzny” za zrozumienie potrzeb inwestycyjnych i wspólny wysiłek  włożony w osiągniecie tak wysokiej lokaty w rankingu. Sukces gminy nie byłby możliwy również bez dużego wsparcia i zaangażowania pracowników Urzędu Miasta i Gminy – podsumował Burmistrz Andrzej Gąsior. 

 Grawerton_za_Zajęcie_I_miejsca_w_Rankingu_(1) 

Foto z nagłówka artykułu: Kamil Bielaszewski "Echo Dnia"
Pamiątkowy grawerton wręcza Burmistrzowi Gminy Nowa Słupia red. naczelny "Echo Dnia" Stanisław Wróbel.

czytano: 722 razy
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!